ilmateenistus.ee keskkonnaagentuur.ee

Meteoroloogiapäev 2016

Maailma meteoroloogiapäeva plakat 2016Kolmapäeval, 23. märtsil tähistame Keskkonnaagentuuris rahvusvahelist meteoroloogiapäeva (http://www.wmo.int/worldmetday/home).

Tänavuseks teemaks on “Kuumem, kuivem, märjem. Silmitsi tulevikuga”.

Selle aasta meteoroloogiapäeva kavva oleme lisanud teadjainimesi lisaks meteoroloogidele ka teistest valdkondadest, sest kliimamuutused mõjutavad neist pea kõiki.

Ettekanded annavad meile aimu kliimamuutuste mustrist; kuidas meri toimib kliimamuutuste puhvri ja indikaatorina; kuidas puu aastarõngaste ja okaste abil seirata kliimamuutuste mõju puudele ja kes on kliimapagulased. Samuti selgub, millised olid lõppenud aasta olulisemad ilmarekordid (ja neid oli omajagu), kuidas on muutunud Tartu maratoni ilm läbi aegade (viimane jäi meil teadagi ära) ja milline on kuumalainete (ka ennustatav) mõju inimeste suremusele ja milline on ilmaprognoosi ja selle teekonna tähtsus Päästeametile (vaata päevakava).

Meteoroloogiapäeva seminarile on oodatud kõik meteoroloogiahuvilised, sealhulgas tudengid, õppejõud ja meteoroloogiavaldkonnas tegutsejad.

Üritus toimub:
23. märts 2016, kell 09.45 – 16.45
Keskkonnaagentuuris
Mustamäe tee 33, I korruse suures saalis.

Üritus on tasuta.

 

Palume osalejatel eelregistreerida 18. märtsiks:

registreerimisvorm veebis
e-post: karmen.kaukver@envir.ee
telefon: 673 6622