ilmateenistus.ee keskkonnaagentuur.ee

17-21. septembrini Tallinnas toimuv EUMETSAT Meteoroloogiasatelliitide konverents keskendub Balti- ja Põhjamaade väljakutsetele

EUMETSAT korraldab iga-aastaseid Meteoroloogiasatelliitide konverentse juba üle 30 aasta. Eestis toimub konverents esmakordselt ning Keskkonnaagentuuril on rõõm olla selle suursündmuse korraldamise juures kohapealseks partneriks.

2018. aasta konverentsi teemadeks on uue generatsiooni satelliidiprogrammide ettevalmistused, hetkeennustus ja kõrge resolutsiooniga numbrilised prognoosid, atmosfäärikeemia, kliima ja ookeanide seire. Toimumiskohast tulenevalt on arutluse all ka Läänemerd ja Arktikat puudutav seire ning rakendused. Konverents toob ülemaailmselt kokku ligi 400 osalejat meteoroloogia ja teadusringkonnast.

Eesti on EUMETSAT täisliige alates 2013. aastast ning EUMETSAT poolt pakutav satelliidiinfo on oluliseks sisendiks Riigi Ilmateenistuse poolt koostatavatele prognoosidele ja hoiatustel.

Konverentsi raames toimuva ekskursiooni ja Lennusadamas toimuva galaõhtusöögi korraldamiseks oleme läbi EAS-i saanud toetuse Euroopa Regionaalarengu Fondist.