ilmateenistus.ee keskkonnaagentuur.ee

HIRLAM

HIRLAM mudeli rakenduses saab kaardikihte kokku sobitades ise valmistada endale kasuliku väljundi. Kui olete leidnud sobiva kombinatsiooni ning soovite antud kihte sagedasti kasutada, siis soovitame salvestada lehekülg veebibrauseri lemmikute loetelusse. Nii jätab brauser meelde teie poolt valitud kihid ning saadud lingile klikates ootab vastav kombinatsioon teid juba ees.

Mudeli arvutused toimuvad kell 00, 06, 12, 18 UTC.

Mudelite väljundit ei tohi interpreteerida kui Riigi Ilmateenistuse ametlikku ilmaennustust. Ilmateenistuse ametlik prognoos koostatakse küll mudelite põhjal, kuid ei ole sellega samane. Mudelite väljund on laiemale kasutajaskonnale kättesaadav ennekõike teadus-arenduslikul ja hariduslikul eesmärgil.

HIRLAM on paljude Euroopa riikide ühine teadus-arendusprojekt, mille eesmärkideks on kõrglahutusliku ja -kvaliteetse ilmennustustarkvara loomine, arendamine ja kasutamine osavõtjamaade ilmateenistuste kaudu. Eesti on HIRLAM Konsortsiumi täisliige aastast 2007 ning mudeli arendustegevus toimub Tartu Ülikooli Füüsika instituudi ja Riigi Ilmateenistuse mudelprognooside osakonna koostöös.